Začátek jarní volejbalové sezony mužů

Po podzimní části se marefské volejbalové družstvo mužů průběžně posunulo na třetí příčku okresní soutěže a to s nepatrným bodovým odstupem na Slavkov a Orlovice. A právě Orlovice byly naším prvním jarním soupeřem. Zápas se vzhledem ke špatnému počasí odehrál v hale v Ivanovicích. Zápas začal pro náš tým dobře. Soustředěným výkonem jsme si vypracovali mírný náskok a ten stále udržovali až do stavu 16:13. Po několika nevydařených výměnách jsme náskok ztratili a navíc soupeř šel do koncovky s několikabodovým náskokem. I přes naši snahu Orlovice náskok udržely. Druhý set začal pro nás hodně špatně. Prohrávali jsme už 7:0, a i když jsme v průběhu setu náskok snížili na rozdíl jediného bodu na zisk setu to opět nestačilo. Třetí set byl hodně podobný prvnímu. Až do koncovky jsme vedli a přesto jsme nedokázali zvítězit. Prohra 3:0 mrzí, přestože Orlovice mají hodně silný tým. Na druhý zápas jsme jeli do Vítovic. Na podzim jsme doma vyhráli 3:0 bez větších problémů… Nezačali jsme nejlíp. Zbytečnými chybami jsme soupeřům hodně ulehčili výhru v prvním setu. Druhý byl o něco lepší, ale stejně to nestačilo. Ve třetím jsme začali konečně hrát. Zlepšily se všechny herní činnosti a bylo to znát. Bez větších problémů jsme vyhráli třetí a následně i čtvrtý set. Tie-break začal opět velice slibně. Náskok dvu tří bodů jsme udržovali až do stavu 14:11… Koncovka se opět vůbec nepovedla. Prohráli jsme ji 17:15. Zisk jednoho bodu není to, co by se od nás čekalo… Třetí zápas – Drnovice. Utkání se dá velice jednoduše zhodnotit. Všechno špatně. Drnovice nás přehrávali úplně ve všem. Nebylo nic, na čem by jsme se tzv. chytli. Snaha by občas jakžtakž byla ale… Po třech jarních zápasem máme jediný bod. Je to strašně málo. Kde je chyba? Vytratila se bojovnost? Jistota?Pohoda? Volejbal hrát umíme…