Orlovice – Marefy A

Ke svému prvnímu podzimnímu zápasu nastoupili marefští volejbalisté v Orlovicích. Na úvod těžký soupeř ( loňský vítěz ). I přes nesporné kvality domácích jsme začali dost dobře. Hned na začátku jsme soupeři odskočili na rozdíl až 5 bodů. Bohužel ve střední části prvního setu jsme si vybrali slabší chvilku a toho Orlovice využily a do koncovky šly do vedení. Přes veškerou snahu se nám nepodařilo první set vyhrát. Ale hrálo se na obou stranách velice dobře. Druhý set byl velmi podobný. Na obou stranách se hrál dobrý volejbal, ale domácí vyhráli i druhou sadu. Ve třetím setu si Orlovice postupně vypracovaly až pětibodový náskok. Za stavu 18 : 13 pro domácí už to vypadalo na jasnou výhru. Pak ale přišla šňůra šesti bodů v řadě a zase jsme byli tzv. zpátky v zápasu. Set jsme dotáhli do vítězného konce a využili chvilkového výpadku domácích na začátku setu čtvrtého. Udržovali jsme mírný náskok a dovedli utkání do tie –  breaku a tím i k jistému jednomu bodu do tabulky. Rozhodující set už byl hodně fyzicky náročný. Od začátku zápasu horko a navíc – více než dobrý soupeř… . Pátý set začali lépe domácí a postupně si hlídali mírný náskok. Za stavu 14 : 11 pro domácí jsme ještě zdramatizovali utkání na 14 : 13,  ale smeč na srovnání stavu skončila na pásce… I přes porážku podalo Áčko velice dobrý a bojovný výkon. Zápas po utkání ocenili i příznivci domácího týmu. Sestava: Vojta, Joža, Míťa, Ivo, Kubík, Jožka, Martin a Jara.