Zhodnocení 17 sezon v “ kraji“

V roce 1997 postoupilo volejbalové družstvo mužů do krajského přeboru II. třídy. Vzhledem k tomu, že jsme okresní soutěž vyhráli několikrát po sobě a měli relativně mladý tým, rozhodli jsme se zkusit štěstí ve vyšší třídě. Družstvo ve složení Vojtěch Hanák, Bedřich Kachlík, Ivoš Ftačník, Vlastimil Smažák, Josef Polouček ml., Martin Polouček, Michal Hoňka a Michal Tunega obsadilo ve své první krajské sezoně dost překvapivě, ale naprosto zaslouženě 2. místo za družstvem Znojma. Přece jen, krajská soutěž je časově náročnější a vzhledem k tomu, že se hrají 2 zápasy v jednom dni tak i fyzická zátěž byla o dost vyšší, než na jakou jsme byli zvyklí. Díky nabytým zkušenostem a také prakticky stejnému hráčskému kádru, jsme se postupem času stali silným týmem. Posuďte sami. Sezony 2011 a 2015 – celkové třetí místo, sezony 1998, 2002, 2003 a 2008 – 2 místo, sezona 2009 – celkové 1 místo. Do družstva postupně přišli Roman Blecha, Karel Blecha, Marek Vašíček, Petr Tunega, Josef Polouček  nejml., Jakub Polouček. Z družstev, s kterými jsme hráli vybírám např. Drásov, Brno-Černovice, Znojmo, Tišnov, Útěchov, Břeclav, Šlapanice, Poštornou, Bučovice, Hodonín. V těchto týmech občas hráli i volejbalisté z ligovými zkušenostmi např. Knoflíček, Goldhammer, Baránek atd. Ale nejvýznamnější osobností s kterou jsme se setkali byla legenda nejen československého volejbalu, pan Karel Láznička. Tu dobu trénoval družstvo Šlapanic, které jsme u nás v Marefích porazili v obou zápasech a to 3:1 a 3:2. Spolu se dvěma výhrami v Drásově, s obdobně silným týmem, bych tyto vítězná utkání zařadil mezi nejvýraznější úspěchy našeho týmu. Na druhou stranu, ke sportu patří i prohry a zklamání. Těch jsme si také užili. Ale vzpomíná se vždy na to lepší… Po dobu 17 let hráči přicházeli i odcházeli, ale 6 borců to „táhlo“ celou dobu. Vojta Hanák, Ivo Ftačník, Josef Polouček, Martin Polouček, Michal Hoňka a Michal Tunega. Díky za reprezentaci Sokola Marefy. A díky všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na fungování oddílu, fanouškům atd.